logo

Dariusz Jakubowski – Bacardi Martini Polska

Warszawa, dnia 05 maja 2010 r

Szanowni Państwo!

Nietaktem byłoby rekomendować artystę znanego, cenionego w kraju i poza granicami, który wieloletnią aktywną obecnością w polskim życiu artystycznym zdobył sobie uznanie i szacunek środowiska artystycznego, osób prywatnych oraz współpracujących z nim firm i instytucji.

Dzieła Józefa Krzysztofa Oraczewskiego nie potrzebują rekomendacji. Mają trwałe miejsce w najnowszej historii polskiej sztuki, a ich dorobek znany jest wszystkim, którzy choć trochę interesują się sztuką nowoczesną.

Dodatkowo by podkreślić znaczenie i wartość sztuki Józefa K. Oraczewskiego pozwolę sobie na kilka osobistych zdań.  Od ponad 14 lat znam Józefa Krzysztofa Oraczewskiego, a nasze drogi spotkały się podczas sponsorowanych przez naszą firmę imprez  towarzyszących wystawom i pokazom jego sztuki.

Długie lata znajomości pozwalają mi na stwierdzenie, iż jest to osoba oddana swojej twórczości, a także wrażliwa na krzywdę innych. Jak mówi stare przysłowie: „prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie” to motto tak bliskie memu sercu, sprawdza się w naszych wzajemnych relacjach.

Mam zaszczyt potwierdzić fakt kolekcjonowania przeze mnie obrazów autorstwa tego Artysty. Moja kolekcja składa się z pięciu obrazów o różnych formatach: od 85 x 55 cm. zakupiony za 6000 zł. do 150 x 170  cm. za 35 000 zł. Wszystkie zostały zakupione w latach 2001 – 2009.

Obrazy  znajdują się w mojej prywatnej posiadłości w domu pod Warszawą i stanowią o jego niepowtarzalnym charakterze.

Miło mi jest, potwierdzić iż, dzieła Józefa Krzysztofa Oraczewskiego stanowią w moim przekonaniu niewątpliwie rentowną formę inwestycji na przyszłość moją i mojej rodziny.

Dariusz Jakubowski

Dyr. Bacardi Martini Polska

Do pobrania oryginalny tekst pdf – Jakubowski Dariusz

Komentarze zostały wyłączone.

Józef Krzysztof Oraczewski - polski artysta malarz, twórca instalacji