logo

Jan Szoc

Warszawa, lipiec 2008 roku

Do wszystkich osób zainteresowanych,

Z największą przyjemnością zaświadczam, że pełniąc wielokrotnie obowiązki Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego rozgrywanych w Warszawie na Torwarze Jeździeckich Zawodów rangi finału Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej w Skokach

Przez Przeszkody i Ujeżdżeniu  miałem zaszczyt osobiście współpracować z jednym z najwybitniejszych polskich artystów współczesnych, Józefem Krzysztofem Oraczewskim.

Pan J.K. Oraczewski był twórcą niezapomnianych instalacji artystycznych, dzięki którym zawody na warszawskim Torwarze uzyskały status zupełnie wyjątkowy! Stały się wydarzeniem łączącym w sposób niezwykły, wielką sztukę i sport na wysokim, międzynarodowym poziomie! Wyjątkowe zawody sportowe rozgrywane w otoczeniu, a także, z udziałem dzieł wybitnego artysty!

Wykonana przez J.K. Oraczewskiego rzeźba konia na potrzeby zawodów została sprzedana za sumę 20.000 zł , a pieniądze przekazane na konto fundacji zajmującej się akcjami charytatywnymi. To przykład szczodrobliwości i wyjątkowej wrażliwości społecznej.

Wielkoformatowe dokonania artystyczne, oraz ich znakomita percepcja w otoczeniu sportów jeździeckich skłoniła mnie do zaproponowania J.K. Oraczewskiemu wykonania niezwykłego zadania. Przygotowując organizację Mistrzostw Świata w Zaprzęgach Konnych

Warka 2007r poprosiłem o zabudowanie przeszkód maratonowych, które muszą pokonywać uczestnicy Mistrzostw na ponad 27 kilometrowej trasie. Każda przeszkoda jest ogromnym wyzwaniem sportowym. Musi być jednocześnie trwała i bardzo bezpieczna, a do tego świetnie widoczna w bezkresnej przestrzeni.

Wykonane przeszkody o niespotykanych wcześniej formach i kolorystyce na zawsze pozostaną w pamięci uczestników, widzów i organizatorów tych niezwykłych Mistrzostw Świata.

Wszystkim którzy w swojej aktywności widzą potrzebę, czy nawet konieczność współdziałania ze światem dokonań artystycznych mogę z pełnym przekonaniem polecić kontakt z Józefem Krzysztofem Oraczewskim.

Jan Szoc

Do pobraia oryginalny tekst pdf – Jan Szoc

Komentarze zostały wyłączone.

Józef Krzysztof Oraczewski - polski artysta malarz, twórca instalacji