logo

Wystawa w Muzeum Niepodległości

Serdecznie zapraszam na wystawę zatytułowaną BIAŁO-CZERWONA, która eksponowana będzie na terenie Muzeum  Niepodległości w Warszawie, w dniach 31 maja – 30 czerwca 2017 r.

Celem wystawy jest ukazanie wolnego ducha polskości w formie najwyższej jakości sztuki współczesnej. Ekspozycja stanie się niewątpliwie ważnym wydarzeniem kulturalnym, gromadząc szerokie grono osób zasłużonych dla Polski.

Ekspozycja jest swoistą lekcją patriotyzmu. Nietuzinkowe prace tworzą̨ niepowtarzalny klimat oddziałujący na zmysły odbiorcy oraz przywołujący wspomnienia i wyobrażenia na temat niezłomności i waleczności naszego narodu.

Wystawa jest artystycznym wyrazem szacunku dla niezłomnych postaw i wartości Polaków. Prezentuje prace z lat 80-tych, 90-tych i współczesnych. Odnosi się do przełomowych wydarzeń z historii Polski i Europy. Powstawała przez lata, jako wyraz żywego zainteresowania artysty najistotniejszymi problemami społecznymi Polaków.

Ekspozycja składa się z kilkunastu obrazów w różnorodnych formatach oraz instalacji prezentowanej wcześniej w BWA w Gorzowie Wielkopolskim, Centralnym Salonie Wystawowym w Moskwie, Centrum Kultury w Trewirze, galerii Michaela Stainera w Heilderbergu oraz Muzeum Narodowym w Kielcach.

Część prac można zobaczyć w materiale filmowym: https://vimeo.com/214250526

Wystawę ilustruje dwujęzyczny album książkowy oraz muzyka skomponowana specjalnie na tę okazję.

Gośćmi uroczystego otwarcia wystawy będą przedstawiciele administracji samorządowej i rządowej różnych szczebli, przedstawiciele firm sektora publicznego, firm sektora bankowego, firm sektora chemicznego, organizacji społecznych, osoby prywatne związane ze sztuką, środowiska aktywne na rynku sztuki, twórcy sztuki i kultury.

 

Zapraszam Józef Krzysztof Oraczewski

Komentarze zostały wyłączone.

Józef Krzysztof Oraczewski - polski artysta malarz, twórca instalacji