logo

Zbigniew Nowak

Szanowni Państwo!

Od ponad 15 lat znam Józefa Krzysztofa Oraczewskiego. Od początku naszej znajomości, jako prawnik, uczestniczę w realizowanych przez Niego przedsięwzięciach, zajmuję się również obsługa prawną spółki POINTA Sp. z o.o. reprezentującej Jego interesy.

Długie lata znajomości pozwalają mi na sformułowanie poglądu o stale wzrastającej pozycji artystycznej i – podążającą w ślad za nią – wzrastającą pozycją materialną – artysty. Od lat powiększa się krąg osób, kolekcjonerów, znawców Jego twórczości.

Mam zaszczyt potwierdzić fakt kolekcjonowania przeze mnie obrazów autorstwa tego Artysty. Moja kolekcja składa się z 6 obrazów, w tym jeden formatu 2mx1m, jeden 1,5m x 1m, 2 obrazów formatu 1,20 x 1m oraz dwóch formatu 0,7m x 0,5m. Wszystkie zostały zakupione w latach 2001 – 2007 za cenę od 35.000 zł (obraz formatu 2m x 1m) zakupiony w 2006 roku do 6.000 zł za format 07m x 0,5m zakupiony w 2004 roku)

Obrazy są eksponowane w mej kancelarii (2 obrazy: format 2m x 1m i format 1,5m x 1m) oraz w domu (pozostałe), są elementem stanowiącym – dzięki ich obecności – o niepowtarzalnym charakterze pomieszczeń.

Obok swej wartości artystycznej, potwierdzanej opiniami liczących się autorytetów, dzieła Józefa Krzysztofa Oraczewskiego stanowią – w moim przekonaniu – niewątpliwie rentowną formę inwestycji w sztukę nowoczesną.

Zbigniew NOWAK
radca prawny

Do pobrania oryginalny tekst pdf – Zbigniew Nowak

Komentarze zostały wyłączone.

Józef Krzysztof Oraczewski - polski artysta malarz, twórca instalacji